Otorinolaryngologické oddelenie

ORL oddelenie zabezpečuje diagnostiku a chirurgickú liečbu predovšetkým onkologických ochorení, ale aj neonkologických ochorení nosa, prínosových dutín, dutiny ústnej , hltana , hrtana a ochorení krku, vrátane diagnostiky a liečby urgentných stavov so zaistením dýchania, zastavením krvácania a ošetrením úrazových stavov. Vykonáva približne 900 operácií ročne. Z celého spektra operácií možno spomenúť- operácie nosovej priehradky pre jej vybočenie, endoskopické operácie nosa a prínosových dutín tzv. FESS pre zápaly, polypy, a nádory, odstránenie mandlí, laserové odstránenie chrápania – uvuloplastiky, operácie nádorov ústnej dutiny a hltana, operácie slinných žliaz, mikrochirurgické operácie hrtana pre zápaly i nádory laserom i Kleinsasserovou operáciou, konvenčné operácie na krku – odstránenie lymfatických uzlín, operácie štítnej žľazy, odstránenie hrtana pre zhubný nádor a iné.
ORL oddelenie disponuje 20 lôžkami a spolu s ambulanciou je umiestnené na 2. poschodí – pavilón A, v rohovej časti ústavu. Operačný trakt sa nachádza na 3. poschodí . Zabezpečuje nepretržitú prevádzku počas dňa i v pohotovostnej službe.
Ambulancia zabezpečuje diagnostiku a liečbu pacientom v konziliárnej ambulancii, ale i v špecializovaných poradniach – rinoendoskopickej a onkologickej podľa rozpisu ordinačných hodín. Poskytuje konziliárne služby pre iné ambulancie a oddelenia vrámci VOÚ, ale aj UNLP, ako aj pre všetky ambulancie z celého Východoslovenského kraja.
Každý štvrtok od 13. hodiny zasadá ORL–ONKO komisia, na ktorej otorinolaryngológ spolu s onkológom rozhodnú o terapeutickom postupe onkologického pacienta.

Personálne obsadenie pracoviska:

Primár:
MUDr. Danica Stecová

Zástupca primára:
MUDr. Peter Feciskanin,MPH.

Menný zoznam:

Primár
MUDr. Danica Stecová

Zástupca primára
MUDr. Peter Feciskanin,MPH.

Sekretariát
Mgr. Monika Hyllová

Vedúca sestra
Mgr. Stanislava Prekopová

Staničná sestra
Bc. Mária Ivanová

Staničná sestra operačnej sály
Bc. Viera Benkeová

Ambulancia ORL
MUDr. Beáta Buľková

Oddelenie:

  • MUDr. Milan Almaši, PhD
  • MUDr. Beáta Buľková
  • MUDr. Viera Hertélyová
  • MUDr. Slávka Mihóková
  • MUDr. Ingrid Pálfyová
  • MUDr. Lívia Vaščáková,MPH
  • MUDr. Lenka Karoľová
  • MUDr. Oksana Petryschynetsová