Otorinolaryngologické oddelenie

ORL oddelenie zabezpečuje diagnostiku a chirurgickú liečbu predovšetkým onkologických ochorení, ale aj neonkologických ochorení nosa, prínosových dutín, dutiny ústnej , hltana , hrtana a ochorení krku, vrátane diagnostiky a liečby urgentných stavov so zaistením dýchania, zastavením krvácania a ošetrením úrazových stavov. Vykonáva približne 900 operácií ročne. Z celého spektra operácií možno spomenúť- operácie nosovej priehradky pre jej vybočenie, endoskopické operácie nosa a prínosových dutín tzv. FESS pre zápaly, polypy, a nádory, odstránenie mandlí, laserové odstránenie chrápania – uvuloplastiky, operácie nádorov ústnej dutiny a hltana, operácie slinných žliaz, mikrochirurgické operácie hrtana pre zápaly i nádory laserom i Kleinsasserovou operáciou, konvenčné operácie na krku – odstránenie lymfatických uzlín, operácie štítnej žľazy, odstránenie hrtana pre zhubný nádor a iné.
ORL oddelenie disponuje 20 lôžkami a spolu s ambulanciou je umiestnené na 2. poschodí – pavilón A, v rohovej časti ústavu. Operačný trakt sa nachádza na 3. poschodí . Zabezpečuje nepretržitú prevádzku počas dňa i v pohotovostnej službe.
Ambulancia zabezpečuje diagnostiku a liečbu pacientom v konziliárnej ambulancii, ale i v špecializovaných poradniach – rinoendoskopickej a onkologickej podľa rozpisu ordinačných hodín. Poskytuje konziliárne služby pre iné ambulancie a oddelenia vrámci VOÚ, ale aj UNLP, ako aj pre všetky ambulancie z celého Východoslovenského kraja.
Každý štvrtok od 13. hodiny zasadá ORL–ONKO komisia, na ktorej otorinolaryngológ spolu s onkológom rozhodnú o terapeutickom postupe onkologického pacienta.

Personálne obsadenie pracoviska:

Primár:
MUDr. Peter Feciskanin,MPH.

Menný zoznam:

Primár
MUDr. Peter Feciskanin,MPH.

Sekretariát
Klára Ujhelyová

Vedúca sestra
Mgr. Stanislava Prekopová

Staničná sestra
Bc. Mária Ivanová

Staničná sestra operačnej sály
Bc. Viera Benkeová

Ambulancia ORL
MUDr. Beáta Buľková

Oddelenie:

  • MUDr. Milan Almaši, PhD
  • MUDr. Beáta Buľková
  • MUDr. Viera Hertélyová
  • MUDr. Slávka Mihóková
  • MUDr. Ingrid Pálfyová
  • MUDr. Lívia Vaščáková,MPH
  • MUDr. Lenka Karoľová
  • MUDr. Oksana Petryschynetsová